Vijesti i kulturna događanja

Susret s književnikom Romanom Simićem u Društvu hrvatskih književnika

Autor: Administrator , 15. 2. 2024.

Susret s književnikom Romanom Simićem u Društvu hrvatskih književnika

Za naše šestaše u utorak, 13. veljače 2024. u Društvu  hrvatskih književnika organiziran je književni susret s višestruko nagrađivanim hrvatskim književnikom Romanom Simićem.

Književnik je na zanimljiv, topao a opet razigrani način  pričao o svom odrastanju, knjigama, filmskoj ekranizaciji, o važnosti pisanja i čitanja, inspiraciji, roditeljstvu. Predstavio je svoj prvi roman za djecu  Iva, do Mjeseca i natrag.

Učenici su se rado uključivali u razgovor i podijelili svoja iskustva i misli. Imali su i brojna pitanja za našega književnika, koji je svojom spontanošću i ljubaznošću oduševio sve prisutne!

Radujemo se idućem susretu!

Članak DHK

Održana mala tribina: Roman Simić

Roman Simić učenicima šestih razreda Osnovne škole Izidora Kršnjavoga obraćao se s punim poštovanjem, a oni su ga nagradili time da su mu se potpuno otvorili te se s njim upustili u pametan i izuzetno sadržajan razgovor. U početku je pitanja postavljao uglavnom ugledni pisac, a mlada publika je odgovarala. Zatim je razgovor postao dvosmjeran.

Pri tome je Roman na šarmantan i posve nenametljiv način uspio naglasiti važnost čitanja te važnost ljubavi kao univerzalne vrijednosti (ne nužno prema određenoj osobi). I važnost upoznavanja samog sebe kroz ono čime se bavimo (pokazalo se da učenici imaju gotovo nevjerojatan broj slobodnih aktivnosti; sportskih, glazbenih, učenje stranih jezika), što nas zaokuplja, o čemu maštamo.

Predstavio je i svoj roman za mlade Iva, do Mjeseca i natrag, pročitao ulomak, govorio o životnim iskustvima koja su ga navela na pisanja tog djela.

Bio je fašnik, većina učenika stigla je na susret kostimirana i to je bio sjajan uvod u ovo nezaboravno druženje.

Hrvoje Kovačević

Izvor: DHK. http://dhk.hr/tribina-dogadanja/hrvatska/mala-tribina-roman-simic. (Pristupljeno 14.2.2024).

« Svibanj 2024 »