ZIMSKI ROK 2024. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 8. 10. 2023. 09:21

Stručni ispiti

STRUČNI ISPITI ZA UČITELJE GLAZBENE KULTURE

Agencija za odgoj i obrazovanje imenovala je OŠ Izidora Kršnjavoga sjedištem Ispitnog povjerenstva za polaganje stručnih ispita za učitelje  glazbene kulture grada Zagreba, Zagrebačke županije, Krapinsko- zagorske županije, Koprivničko- križevačke županije, Sisačko- moslavačke županije i  Bjelovarsko- bilogorske županije.

Predsjednica Ispitnog povjerenstva je viša savjetnica za glazbenu kulturu i glazbenu umjetnost Daria Kurtić, prof. (daria.kurtic@azoo.hr).

Ostali članovi Ispitnog povjerenstva su:

doc. dr. sc. Nikolina Matoš i Snježana Stojaković, prof., ispitivači metodike

Dijana Rogulja Deltin, prof., učiteljica  glazbene kulture, OŠ Izidora Kršnjavoga u Zagrebu, mentor na stručnom ispitu

Lidija Sosa Šimenc, prof., ravnateljica OŠ Izidora Kršnjavoga u Zagrebu, članica Ispitnog povjerenstva

Valentina Lugomer, prof., učiteljica hrvatskog jezika i književnosti, OŠ Izidora Kršnjavoga u Zagrebu, članica Ispitnog povjerenstva

Ispitni rokovi:
                                     od 15. siječnja do 1. ožujka – zimski rok
                                     od 15. travnja do 1. lipnja – proljetni rok
                                     od 1. listopada do 15. studenoga – jesenski rok.

Ljubazno molimo da svoj dolazak mentorici u školu na konzultacije na vrijeme najavite elektroničkom poštom dijana.rogulja-deltin@skole.hr koja će vam dati sve potrebne informacije.

Mentorica će vas u dogovoreno vrijeme primiti i pomoći vam savjetima i prijedlozima oko izvedbe javnog sata nakon što ukratko izložite kako ste zamislili izvesti svoj sat.

Na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje u Zagrebu mogu se pogledati svi pravilnici i zakoni koji služe za pripremu polaganja stručnog ispita. U tijeku je CKR odgoja i obrazovanja. Molimo vas da redovito pratite stranice MZO i novosti koje se događaju u području obrazovanja.

Ni u kojem slučaju ne zaboravite pitati mentoricu za specifičnosti razreda u kojem izvodite ogledni sat.

OŠ Izidora Kršnjavoga u glazbenoj  učionici ima pristup brzom internetu, LCD projektor, mini-liniju, glasovir, metalofone, melodične cijevi, Orffov instrumentarij i svu ostalu tehniku neophodnu za uspješnu izvedbu nastavnoga sata.

Ispit se prijavljuje najkasnije 30 dana prije početka ispitnog roka (u slučaju ponovnog polaganja ispita ili dijela ispita, potrebno je poslati prijavnicu). Dokumentacija kojom se prijavljuje stručni ispit propisana je člankom 14. Pravilnika o polaganju stručnog ispita učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu i nastavnika u srednjem školstvu.

Prijavi je potrebno priložiti i dokaz o plaćenim troškovima.

Na stručni ispit obvezno ponesite kopiju uplatnice i identifikacijski dokument.

Popis prijavljenih pristupnika za pojedini ispitni rok s naznakom datuma, vremena, mjesta i škole u kojoj će se održati stručni ispit objavljuje se na internetskoj stranici Agencije za odgoj i obrazovanje (www.azoo.hrnajkasnije 8 dana prije početka održavanja stručnog ispita. U istom vremenu od mentora možete saznati nastavnu temu/jedinicu za ogledni sat.

U slučaju obavljanja pripravničkoga staža u statusu stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnoga odnosa ili u slučaju ponavljanja dijelova stručnoga ispita ili ispita u cijelosti potrebno je uz prijavu ispita priložiti dokaz o plaćenim troškovima.

Opću uplatnicu treba popuniti sljedećim podacima:

PRIMATELJ:   OŠ IZIDORA KRŠNJAVOGA, Kršnjavoga 2, 10 000 Zagreb
IZNOS UPLATE: prema iznosima za pojedine dijelove ispita ili ispit u cijelosti
IBAN ŠKOLE:  HR8923600001101416987, Zagrebačka banka d.d.
U pozivu na broj navedite svoj OIB.

Troškovi stručnog ispita su  586 kn.

Troškovi stručnog ispita po dijelovima iznose:
– pisani dio, praktični dio i usmeni dio ispita = 586 kn
– pisani dio i usmeni dio ispita = 415,80 kn
– praktični dio i usmeni sat = 475,20 kn
– usmeni dio ispita = 237,60 kn

Za dodatna pitanja o uplati možete se obratiti u računovodstvo OŠ Izidora Kršnjavoga na broj telefona: 01/ 4921851.

VAŽNO:

• PRISTUPNICI NEĆE MOĆI PRISTUPITI POLAGANJU STRUČNOGA ISPITA AKO NE DOSTAVE SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU ( I  POTVRDU O PLAĆANJU TROŠKOVA) U AGENCIJU ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE . DOKUMENTACIJA MORA BITI OVJERENA ŽIGOM ŠKOLE I UZ POTPIS RAVNATELJA
  • AKO PRISTUPNIK NIJE U MOGUĆNOSTI PRISTUPITI POLAGANJU STRUČNOGA ISPITA, DUŽAN JE O TOME OBAVIJESTITI ŠKOLU KOJA GA JE PRIJAVILA ZA POLAGANJE.
  • ŠKOLA JE DUŽNA POSLATI DOPIS AGENCIJI ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE (ZEMALJSKOM POŠTOM) S OBRAZLOŽENJEM RAZLOGA ZBOG KOJEG PRISTUPNIK NIJE PRISTUPIO POLAGANJU 7 DANA PRIJE ISPITNOG ROKA UTVRĐENOG PRAVILNIKOM.

Cjelovita obavijest o polaganju stručnoga ispita za pojedini ispitni rok objavljuje se na internetskoj stranici Agencije za odgoj i obrazovanje – www.azoo.hr, najkasnije 8 dana prije početka održavanja stručnih ispita. Pristupnici se nakon pročitane obavijesti o stručnom ispitu trebaju e-poštom javiti nadležnoj savjetnici.

Svim pristupnicima želimo uspješno polaganje stručnog ispita.