Predsjednik RH Ivo Josipović u našoj školi

Autor: Administrator , 6. 9. 2010.

Dobro nam došli prvašići

Predsjednik Republike Hrvatske prof.dr.sc. Ivo Josipović posjetio je 6.rujna našu školu i poželio dobrodošlicu našim prvašićima.

Tom prilikom zadržao se u srdačnom i prijateljskom razgovoru s učenicima, učiteljima i roditeljima punih sat vremena.... Predsjednika kao i ostale goste: pročelnika Gradskog ureda za obrazovanje i šport Ivicu Lovrića, ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje prof.Vinka Filipovića, pravnu savjetnicu Hrvatske zajednice osnovnih škola dipl.iur. Oliveru Marinković, pozdravila je v.d.ravnateljica prof. Lidija Sosa Šimenc.
Predsjednik je sa zanimanjem poslušao prigodni program posebno pripremljen za prvašiće. Oni su s uzbuđenjem sa svojim učiteljicama Sanjom Barišić(1.a), Martinom Čukić(1b.) i Slavicom Mandić (1.c) gledali igrokaz o gusarima, pljeskali,... Tom prigodom obratio im se i Predsjednik te istakao važnost osnovnog obrazovanja za svakog čovjeka. Nakon toga predsjednik Josipović je razgledao učionice,porazgovarao s učenicima  i učiteljima.
Naš zlatni zbor izveo je u auli škole nekoliko pjesama koje su ga kao vrsnog glazbenika posebno razveselile.
I na samom kraju posjeta prvašići su se za uspomenu na svoj početak školovanja fotografirali s Predsjednikom,a tu želju ispunio je  Predsjednik i našim učiteljima. Školska godina 2010./2011. je počela.

Sretno svima!

Izvor: S. Glavač,prof.