BUDI ODGOVORAN - produženi boravak 3.bc razred

Autor: Administrator , 30. 9. 2020.

BUDI ODGOVORAN

Produženi boravak 3.bc razreda

Početak školske godine 2020/21. posvetili smo razgovoru o odgovornom ponašanju s ciljem čuvanja vlastitog zdravlja i zdravlja drugih.

Učiteljica je napisala upute u stihovima, a učenici su odabrali naslov pjesme. Iznijeli su mnogobrojne prijedloge: Zdravlje je na prvom mjestu, Zdravi čovjek, Čuvaj se!, Budimo odgovorni, Prijatelji u koroni, Maska, Dosadno ali poučno, Corona time… Složili smo se da naslov pjesme bude „Budi odgovoran“. Potom su učenici izražajno čitali pjesmu. Za uspješnu interpretaciju bili su nagrađeni glasnim pljeskom prijatelja iz razreda.

Zatim smo se zabavljali dizajniranjem maski. Uzorci su bili zanimljivi. Kreativni dizajneri uspješno su izradili zaštitne maske od papira. Spretne dječje ruke brzo su oblikovale maske. Pri tome su učenici razvijali finu motoriku. Naglasili smo da je izuzetno važno redovito prati ruke tekućom vodom i sapunom. Ujedno smo ponovili znanje iz Likovne kulture o obrisnim crtama. Otiske dlanova  iscrtali smo olovkom na odabranim bojama kolaž papira i izrezali škarama. Vodu smo prikazali krugovima u tonovima plave boje. Na kraju smo ukrasili pano u učionici i pano u predvorju škole. Učenici su zabavljajući se naučili odgovorno se ponašati i pri tome su iskazali visok stupanj kreativnosti.

Izvor: Ljerkica Vinković, učiteljica RN savjetnica