SAMO JEDNA PRIČA u 2.ac razredu

Autor: Administrator , 5. 2. 2020.

SAMO JEDNA PRIČA

U okviru izvannastavne aktivnosti „Knjiga u gostima“ 4. studenog 2019. ugostili smo Željku Jelavić, višu kustosicu i voditeljicu muzejske edukacije iz Etnografskog muzeja s kojom surađujemo kroz projekt „Muzej u gostima“. Ona je učenicima predstavila Etnografski muzej čitajući im edukativnu knjižicu „Pričam ti priču“ u kojoj se opisuju stari, već zaboravljeni zanimljivi predmeti. Potom je učenike odvela u čaroban svijet – ispričala im je priču iz Južne Amerike „Kako su ptice dobile šareno perje“. Svi smo se aktivno uključili u interpretaciju – letjeli smo kao ptice i vijugali poput zmije.

Odlučili smo izraditi knjigu - oslikati priču i pokloniti je našoj gošći na sljedećem susretu.

Obećanje smo održali. Tri mjeseca radili smo na izradi knjige te ju na susretu u okviru projekta „Muzej u gostima“ 3. veljače 2020. prezentirali i predali gospođi Željki koja će knjigu izložiti u Etnografskom muzeju.

Samo jedna priča potaknula nas je na mnoštvo aktivnosti:

1. slušanje priče

2. određivanje likova i njihov prikaz pokretima

3. određivanje redoslijeda događaja

4. prepričavanje priče

5. upoznavanje Južne Amerike – Indijanci, perjanica

6. slušanje tradicijske južnoameričke glazbe

7. slušanje šumskih zvukova

8. oponašanje zvukova u šumi i sviranje

9. preoblikovanje priče u pjesmu

10. interpretacija pjesme

11. izrada slikovnice

12. prezentacija slikovnice

3. veljače 2020. u okviru izvannastavne aktivnosti „Knjiga u gostima“ učenici su prezentirali svoju knjigu – gostovali su u 2. i 3. razredu produženog boravka. Za svoj trud prijatelji iz susjednih razreda nagradili su ih velikim pljeskom.

Naša knjiga odlazi u Etnografski muzej gdje će uskoro biti izložena za javnost.

Danima smo se zabavljali stvarajući svoju knjigu, puno smo toga naučili, pričali, smijali se, pjevali, plesali, svirali, slikali, crtali….A početak je bila samo jedna priča.

Izvor: Ljerkica Vinković, učiteljica RN savjetnica