> Nastava

Jesen u 2.b

Autor: Administrator , 28. 10. 2020.

KREATIVAN RAD POTAKNUT ČITANJEM SLIKOVNICE

'JUHA OD BUNDEVE', H. COOPER

Zadatak učenika 2.b razreda u proteklim tjednima je bio pročitati knjigu ili slikovnicu te usmeno ju izložiti pred razrednom zajednicom. Uz usmeno izlaganje, učenici su uvježbavali izražajno čitanje i predložili odabrani naslov svojim prijateljima u razredu. Kianu Kwame Aidoo je odlučio pročitati razredu slikovnicu 'Juha od bundeve', autorice Helen Cooper. Domišljato je izradio kućicu od bundeve gdje troje prijatelja iz priče, Patak, Mačka i Vjeverica, svaki dan kuhaju juju od bundeveKianu Kwame Aidoo nam je objasnio postupak izrade kućice od načina čišćenja jesenskog ploda do izrade likova i osmišljavanja kreirane scene.

SVJETSKI DAN JABUKA

- 20. listopada 2020. -

Svjetskim danom jabuke, 20. listopada 2020. godine, obilježili smo dan voćke koja je rizinica sastojaka koji pozitivno utječu na naše zdravlje. Nakon spoznavanja važnosti jabuke u našim svakodnevnim prehrambenim navikama učenici su motiv jabuke prikazali kroz dva likovna problema i dvije likovne tehnike: toplo-hladni kontrast, kontrast kromatsko-akromatsko te slikarska tehnika akvarel i crtačka tehnika flomasteri.

JESENSKE PROMJENE

Promatrajući promjene u neposrednom okruženju učenici su oslikali tepih od lišća bojama karakterističnim tijekom jeseni. Analitičkim promatranjem vremenskih prilika u jesen učenici su prikazali vjetar i kišu u krošnjama crtačkom tehnikom: tuš - drvce.

Izvor: učiteljice Ljiljana Merlin Zovko i Mirela Ćosić