POTPISIVANJE SPORAZUMA O PROVOĐENJU ISPITA ŠKOLSKI DELF U HRVATSKIM OBRAZOVNIM USTANOVAMA

Autor: Administrator , 19. 3. 2019.

19. ožujka 2019. godine potpisan je Sporazum između Ministarstva znanosti i obrazovanja RH, Veleposlanstva Francuske u RH i Francuskog instituta u RH kojim se utvrđuju pravila polaganja ispita iz francuskog jezika – Školskog DELF-a u hrvatskim osnovnim i srednjim školama. Potpisivanje ovog Sporazuma je prije svega zahtjev Međunarodnog centra za pedagoške studije (CIEP) koji provodi ispite u ime francuskog Ministarstva obrazovanja te osmišljava ispite i jamac je njihovog provođenja te stjecanju međunarodno priznatih diploma, kako bi nam se omogućilo da možemo i dalje imati ponudu školskog DELF ispita u Hrvatskoj. Ovaj sporazum dokaz je zajedničke volje u podržavanju prisutnosti francuskog jezika u hrvatskom obrazovnom sustavu. Također je dio zajedničke brige da se učenicima i njihovim roditeljima omogući da jezične vještine stečene u školi potvrde i valoriziraju međunarodno priznatom diplomom koja će im biti od koristi za vrijeme studija i projekata u inozemstvu ili na tržištu rada. Potpisnici sporazuma su prof. dr. sc. Blaženka Divjak, ministrica znanosti i obrazovanja te njegova ekselencija Philippe Meunier, Veleposlanik Francuske Republike u Republici Hrvatskoj.

« Listopad 2020 »