NEOPISIVO

Autor: Administrator , 13. 7. 2018.

Hrvatska je senzacionalnim izdanjem protiv Engleske izborila finale Svjetskog prvenstva!

Dok pišem ove rečenice i čitam ih sam za sebe, gotovo da ne mogu vjerovati što navodim. Dvadeset godina nakon francuske bronce, kada se činilo da više nikad nećemo doći ni blizu tih relacija, Hrvatska je pod majstorskim ravnanjem izbornika postigla i veći uspjeh. Kako su to ostvarili, zaslužuju samo jednu tezu: Vatreni, vi ste nogometni genijalci!

Herojski, divovski, majstorski! Veličanstveni rezultat Hrvatske, ove momčadi, našeg nogometa.

U finalu smo Svjetskog prvenstva. U nogometu. Najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu. Ljudi moji, je li to moguće? Kakva sreća!

Kako je nadahnuto napisao novinar New York Timesa, našim nogometašima noge su otkazivale poslušnost davno prije kraja. Mišići su ih boljeli, pluća su im bila prazna, tijela su im pucala i cviljela. Hrvatski igrači su dotaknuli i prešli svoj limit. Opet su istrošili sav adrenalin, otišli “u crveno”, osjetili bol.

Pa ipak, dok su im pokreti bili sve teži, tetive sve stegnutije i dok su hvatali dah i izgledali kao da jednostavno više ne mogu, nisu posustajali, nastavili su svoj lov te su i dalje trčali. Pokraj Engleske, u finale Svjetskog prvenstva, u povijest.

Kad je sudac označio kraj, potrčali su jedni drugima u zagrljaj, suze radosnice, suze svih u Hrvatskoj koji su sa strepnjom pratili svaki njihov napor, trud, trku, snagu volje. Popadali su po travnjaku pod težinom ne samo zbog neviđenog fizičkog napora i truda koji su uložili, nego i pod težinom fantastičnog uspjeha koji su ostvarili.

Ostala je još samo jedna velesila. Ostala je Hrvatska, nacija od četiri milijuna ljudi. Između njih i najfascinantnijeg naslova Svjetskog prvaka stoji samo Francuska.

Krasan turnir, Rusiju volimo sve više, svijet opet govori o Vatrenima i Hrvatskoj.

Najlakše je kad pitaju me

Koliko i kako ja nju volim jako

Samo jedna riječ bi bila to: NEOPISIVO

Izvor: Hrvoje Leko, prof.