PROSLAVA DANA ŠKOLE 9. SVIBNJA 2018.

Autor: Administrator , 24. 5. 2018.

Proslava Dana škole započela je već tradicionalno sportskim natjecanjima u malom nogometu i košarci. Odigrane su utakmice između petih i šestih te sedmih i osmih razreda, a pobjedu su u oba sporta odnijeli učenici petih i osmih razreda.

U 17.00 sati u Satiričkom kazalištu Kerempuh održana je svečana priredba za učenike, roditelje i učitelje naše škole. Godišnja tema naše škole ove su godine životinje, a sama priredba zasnovana je na ideji što sanjaju životinje. Okvirna je priča priredbe da su učenici izradili hvatač snova i da su se u taj hvatač snova navodno uhvatili snovi životinja.

O tome što životinje sanjaju, što je zajedničko ljudima i životinjama, kako životinje doživljavaju svijet oko nas, mogli smo vidjeti u raznovrsnom programu priredbe kroz koji su nas vodili učenici dramske skupine naše škole 4.b, 5.b i 5.c razreda te učenici 7.c razreda sa svojim vijestima i reportažama o snovima i o neobičnim događajima koji su zatekli učenike naše škole na izletu na Medvednici.

Kroz priredbu su se izmjenjivali nastupi našeg zlatnog zbora, dramsko-scenske igre, recitacije, igrokazi i plesne točke. Naš je mali zbor na samome početku priredbe izveo pjesmu „Vatra gori“, nakon koje su uslijedile izvedba „Da sam ja ptica“ i recitacija „Ptičja pjevanka“.

Zbor je otpjevao pjesme „Pusti snovi“, „Ptičja tuga“ i „Tišina ljetne noći“, a zatim smo saznali što muči komarce i komarice te kako izgleda jutro na farmi s domaćim životinjama. Uživali smo u plesu morskih životinja i sceni iz „Kralja lavova“. Zeko nam je pokazao kako pleše, kokoš je bila kod frizera, a pas u francuskome restoranu. Saznali smo tko je gazda u dvorištu, što nam govori lisica i zašto se moramo ugledati u vrijedne mrave iz Ezopove basne. Osvijestili smo važnost činjenice da životinje moramo čuvati i štititi kako bi naš planet i dalje bio barem nalik prekrasnom rajskom vrtu, a prisjetili smo se i životinja s Noine arke.

Svoje znanje francuskoga jezika pokazali su nam učenici izvedbama na francuskom jeziku:  „Suzy et Sam“, „Une poule“, „Les yeux de la Mama“,„Petit poisson“, „Le chat et le soleil“. Priredba je svečano završila nastupom velikog zbora koji je izveo nekoliko pjesama, od kojih uvijek iznova oduševljava pjesma „White Winter Hymnal“.

Zahvaljujemo svim učenicima, učiteljima i djelatnicima škole koji su svojim trudom doprinijeli proslavi Dana škole.