POSJET MAKEDONSKE DELEGACIJE

Autor: Administrator , 26. 11. 2017.

Našu su školu 23. studenoga 2017. posjetile više savjetnice za međunarodnu suradnju iz Agencije za odgoj i obrazovanje - Estera Šimić i Sanja McMurtry te predstavnice Ministarstva prosvjete i znanosti Republike Makedonije – Vanja Veleva, Natasha Stojanovic Toskoska i Vesna Stojanovska. Cilj je njihova posjeta bila razmjena pozitivnih iskustava u obrazovanju, te u području korištenja udžbenika i nastavnih materijala. Kako bismo im predstavili rad naše škole u ovome području, objasnili smo sudjelovanje u projektu e-Škole, dotaknuli se drugih projekata i aktivnosti koje provodi matična škola i Škola u bolnici, upoznali ih s korištenje e-Dnevnika i praksom dodjele besplatnih udžbenika.

Susret s makedonskom delegacijom i predstavnicama Agencije za odgoj i obrazovanje uveličao je naš zlatni zbor sa svojom voditeljicom Dijanom Roguljom Deltin. Na najljepši je mogući način našim gostima predstavljena Himnica škole i još tri pjesme iz repertoara našega zbora: O, reci mila majčice, Naranča i Dohvati mi tata mjesec. Na kraju se zbor okušao u izvedbi tradicionalne makedonske skladbe Shto mi e milo, pokazavši svima okupljenima zašto već godinama osvajaju zlatne medalje na državnim natjecanjima i zašto su ponos naše škole.

Nakon svečanog dočeka i razgovora u uredu naše ravnateljice Lidije Sose Šimenc, delegacija se uputila u učionicu br. 35, gdje je imala prilike vidjeti rezultate uključenosti naše škole u pilot projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola.“

Profesor Mario Banožić je s učenicima osmog razreda pokazao samo jednu od brojnih mogućnosti korištenja IKT tehnologije u nastavi Matematike. Koristeći tablet, učenici rješavaju zadatke, a profesor istovremeno vidi rješenja svih učenika na pametnoj ploči. Delegacija je sa zanimanjem pratila suvremeni način rada s učenicima koji se vrlo rado uključuju u ovakav oblik nastavnog procesa.